ארנביב

איך עושים שמן בישול ושמן זית מחוזק בקנאביס?

יש מעט מאוד דברים יותר ישראלים מחומוס איכותי עם שמן זית, פפריקה חריפה ופיתה בצד. היום נלמד איך לשלב את הפינוק של קערת חומוס איכותית עם קנאביס במנה שתעיף אתכם לשמיים. בנוסף לכך בשמן שתכינו אפשר להשתמש לכל דבר: חומוס וממרחים למיניהם, מנות מבושלות ומורכבות כמו מוקפץ או קארי ואפילו בקינוחים שונים. כמו שתראו הכנת שמן קנאביס ממש לא מצריכה עבודה רבה או מורכבת וניתן לעשות אותה בקלות בכל ערב פנוי וכמעט ללא טרחה.

14 בנובמבר 2018

הכנת השמן מורכבת משני חלקים: הדה קרבוקסילציה (הפעלת הקנאביס) ושילוב הקנאביס בשמן. השלב הראשון כולל חימום אחיד של כחצי שעה של הפרחים בתנור והשלב השני כולל בישול של הפרחים בתוך השמן כדי שהחומרים הפעילים יעברו אליו. התהליך כולו לוקח כשעתיים וחצי עד שלוש ובסיומו תקבלו שמן מחוזק בקנאביס לפני קירור.

טפטוף שמן אל בקבוק
מקור: unsplash

אז איך אני מכין את זה בפועל?

כמו שהזכרתי מקודם, הכנת שמן מחוזק בבית היא פעולה פשוטה וקלה. כדי להתחיל אתם צריכים שיהיה לכם: קנאביס, שמן זית, קופסת זכוכית עמידה לחום, סיר בישול, מסננת, בד בישול (אפשר בד גרביון או חיתול טטרה), קערה. נתחיל בדה קרבוקסילציה, שלב זה מאפשר לנו ליהנות מהקנאביס גם באמצעות אכילה ולא רק באמצעות עישון. ראשית יש לגרוס הפרחים לגושים קטנים-ובינוניים, לאחר מכן יש לפזר את הפרחים על תבנית בצורה אחידה ולבסוף יש להכניס את התבנית לתנור שחומם מראש לבין 130-110 מעלות למשך 20 עד שלושים דקות.

בשלב זה הפרחים מוכנים לצריכה תוכלו לאכול אותם בתוך כל מזון שומני ותקבלו אחלה סטלה, למרות שהמרקם שלהם די מגעיל ולא ממש אכיל. בכדי להפוך את הפרחים האכילים לשמן מחוזק מערבבים את השמן והפרחים הגרוסים בצנצנת עמידה לחום, ממלאים סיר במים ומביאים לרתיחה, מורידים את האש לחום בינוני-נמוך, מניחים את הצנצנת הסגורה בסיר ומבשלים למשך 2-3 שעות, מניחים לתערובת להתקרר ומסננים את הפרחים מהשמן.

דברים שחשוב לדעת

המינון קנאביס-שמן המומלץ הוא גרם קנאביס על 20-30 גרם שמן (בכוס יש 240 גרם שמן) לאנשים מנוסים בעישון קנאביס, למרות ההמלצה כדאי מאוד לשמור על ראש פתוח ולנסות לשחק במינונים אחרי הבישול הראשון. באכילה, תחילת זמן השפעת הקנאביס נעה בין חצי שעה לשעתיים וחצי. עברה שעה והסאטלה לא התחילה? זה ממש לא הזמן להתחיל לאכול עוד, חכו קצת ואל תתחרטו בהמשך. כמו שכתבתי אפשר להשתמש בשמן לכל דבר שרוצים, אישית אני ממליץ לכם לארגן צלחת יפה של חומוס, פיתה חמה וחמוצים ולהתחיל לעוף.

קערות שמן מחוזק בקנאביס
בסיס להרבה מתכונים טובים וממסטלים. צילום: פרטי

אין תגובות

השארת תגובה

*
*

הלו סטלן!
אתה לא מחובר למערכת...

ההתחברות למערכת מתבצעת באמצעות חשבון הטלגרם שלך: