ארנביב

כיצד נכין חמאת קוקוס מחוזקת בקאנביס

בישול עם קנאביס הוא אחד הדרכים הטובות ביותר לצרוך את פרח המריחואנה. בניגוד לעישון או אידוי, בבישול הריאות, הגרון והפה לא נפגעים ובנוסף לכך בגלל זמן תחילת ההשפעה הארוך, אכילת קנאביס מעודדת צריכה מבוקרת יותר שלו. אחת הדרכים הטובות ביותר לבישול הקנאביס הוא באמצעות שילובו בשומן (במקרה שלנו חמאת קוקוס) ושילובו במאכלים לאחר מכן, ניתן להשתמש בחמאה בכל מתכון החל מקינוחים כמו עוגיות ופאדג' וכלה במתכונים מורכבים יותר כמו מנות עיקריות, סלטים ותוספות. בכתבה הזאת אסביר כיצד להכין בבית חמאת קוקוס מחוזקת בקאנביס, שלב אחרי שלב

14 בנובמבר 2018

איך זה עובד?

להכנת החמאה שני שלבים עיקריים. השלב הראשון הוא הפעלת החומרים הפעילים בקנאביס או דה קרבוקסילציה. בשלב זה מחממים הקנאביס בצורה אחידה למשך כחצי שעה כדי שניתן יהיה לאכול אותו. לאחר שלב זה הקנאביס "מוכן" לאכילה וניתן לחזק באמצעותו את החמאה. השלב השני הוא העברת החומרים הפעילים בקנאביס אל החמאה. שלב זה נעשה על ידי המסת החמאה ובישול של הקנאביס בתוכה על חום נמוך למשך מספר שעות.

חמאת קנאביס – שלב אחרי שלב

כלים למתכון: סיר בן מארי עם מכסה, מסננת דקה, בד עמיד בחום ומלקחיים.

דבר ראשון כמו בכל מתכון קנאביס חשוב לבצע דה קרבוקסילציה, תהליך זה מפעיל את החומרים הפעילים בקנאביס. לצורך כך יש לפרק את הפרחים לגושים קטנים, ולהכניס אותם לתנור ל-20 דקות ב-105 מעלות. יש להקפיד לסדר את הפרח בצורה דקה ואחידה על המגש. חתכו את הבד כך שתוכלו לקפל אותו ולעטוף בתוכו את הקאנביס בבטחה, קשרו את הבד בצורה שתמנע מהקנאביס להשתחרר בבישול. השלב הבא הוא המסה של החמאה בבן מארי הנה סרטון קצר שמסביר איך עושים את זה, הסרטון הוא על שוקולד אבל העיקרון זהה.

לאחר שהמסתם את החמאה, הוסיפו לחמאה כוס מים מהברז ואז הכניסו את שק הקאנביס שהכנתם קודם לתוך החמאה, לאחר שסיימתם את החלק הזה לכו לראות משהו בנטפליקס כי עכשיו החמאה מתבשלת בבן מארי למשך שעתיים עד שלוש.

בסיום השעתיים האלה החמאה שלכם כבר די ירוקה/חומה, הרחיקו את הסיר ממקור החום. הוציאו את שקית הקאנביס ובעזרת המסננת והמלקחיים סחטו את השקית ככל הניתן. ישנן מספר שיטות לסחיטת הקאנביס אבל בשורה התחתונה ככל שתסחטו יותר יהיה לכם יותר חמאת קאנביס בסוף, הנוזל שקיבלתם בסוף התהליך הזה הוא חמאת קאנביס עם כוס מים.

חשוב להגיד: אין יחס אחד בין הכמויות של החמאה-קנאביס. לכל פרח יש השפעה מעט שונה ולכל אחד מאיתנו יש רמת היי שמספיקה לו. לכן חשוב מאוד להיות גמישים להתחיל בקטן ואז לתקן לפי ההשפעה והרצון. בכל מקרה מקובל לשלב גרם של קנאביס על כל 20-30 גרם של חמאה למשתמשים מנוסים, 60-50 גרם חמאה למשתמשים חדשים יחסית.

זיקוק החמאה – השלב הסופי

בכדי לזקק את החמאה שפכו אותה לקערה והכניסו למקרר למשך שעה או יותר או עד שהחמאה התגבשה לחלוטין מעל המים. בשלב הזה תוכל לחתוך חור קטן בחמאה ולשפוך את המים דרך המסננת הדקה או דרך בד הסינון. מזל טוב חברים, יש לכם חמאת קאנביס! אפשר לאכול אותה על פרוסה עם שוקולד או להכניס אותה למתכונים מורכבים יותר, בכל מקרה שתהיה לכם סאטלה נעימה!

טיפים חשובים לחמאה מנצחת

  1. שימו לב שהמים בתחתית הסיר לא נגמרים בעת בישול החמאה.
  2. אל תרתיחו את החמאה מכיוון שהדבר עלול לפגוע באיכות הקאנביס ובהשפעתו
  3. החיפזון מהשטן, חום נמוך למשך זמן ארוך יעשה רק טוב לחמאה ולקנאביס.

אין תגובות

השארת תגובה

*
*

הלו סטלן!
אתה לא מחובר למערכת...

ההתחברות למערכת מתבצעת באמצעות חשבון הטלגרם שלך: