פרח קנאביס נעוץ במזלג

ארנביב

4 דברים שאתם חייבים לדעת לפני שתנסו לאכול קאנביס

שוק הקנאביס עובר לאחרונה תהפוכות רבות הן בשוק הבינלאומי והן בשוק הישראלי, הצמח שהיה פעם סם לכל דבר ועניין הפך להיות פעילות פנאי מקובלת בקרב אזרחי ישראל. אחד התחומים שעובר את השינויים הרבים ביותר בתחום זה הוא תחום הקנאביס האכיל. אם פעם אכילת קנאביס הייתה דבר נדיר שהיה שמור למביני עניין היום כל סטלן מתחיל יכול להיכנס לקבוצת האכילים בטלגראס ולהזמין תוך כמה דקות עוגיות שוקולד מחוזקות בוויד או סתם לקנות חמאה או שמן.

14 בנובמבר 2018

לאור ההתפתחויות הרבות בתחום ולאור העובדה שהפופולריות של אכילת קנאביס הולכת ועולה בקרב הישראלים. אספנו בשבילכם ארבעה דברים שחייבים לדעת לפני שמנסים…

1 – דה קרבוקסילציה

החומר הפעיל בקנאביס ה-THC נוצר רק בעקבות חימום הפרח ולכן בכדי לצרוך אותו באכילה יש צורך להעביר אותו תהליך שנקרא דה קרבוקסילציה. בלי לעשות את התהליך הזה עדיף כבר לאכול דשא, לפחות הוא זול. כל מה שצריך לעשות כדי "להפעיל" את המריחואנה ולהפוך אותה לצמח שאפשר לאכול ולהתמסטל הוא לחמם במשך 20-30 דק'. חותכים את הפרחים לגושים קטנים- בינוניים (אבל לא אבקה) ומכניסים לתנור בחום של בין 110-130 מעלות.

2 – אכילים עולים לאט

בניגוד לעישון או אידוי שבהם תחילת ההשפעה היא מידית כמעט ונמשכת 2-4 שעות, צריכת קאנביס באמצעות אכילה משמעותה שזמן תחילת ההשפעה נע בין 30 דק' לשלוש שעות ומשך ההשפעה ינוע בין 3-10 שעות (תלוי בכמות הנצרכת). אז אם יש לכם ראיון עבודה בהמשך היום, זה לא להתנסות בעוגיות.

3 – קל להגזים

הרבה סטלנים יודעים לזהות את ההרגשה של "אוברדוס" בעישון קנאביס. הפרנויות מתחזקות, התחושה הגופנית פחות נעימה. כשמדברים על אכילים קשה בהרבה לזהות את ההגזמה בזמן. משך הזמן הארוך בין הנטילה להשפעה מקשה על בחירת הכמות הנכונה. לכן בפעמים הראשונות שאוכלים קנאביס מומלץ לנסות כמות קטנה ולראות מה ההשפעה, חשוב לזכור אפילו אם לא מרגישים בהיי אחרי שעה או אפילו שעתיים לא כדאי לאכול עוד אלא אם כן התנסיתם בעבר.

4 – סלאוו ברן

סבלנות, סבלנות ועוד קצת סבלנות. חברים אני יודע שהייתם רוצים לאכול את העוגיית שוקלד צ'יפס הזאת ממש עכשיו ושהחומוס מריחואנה כבר ממש קורא לכם לטרוף אותו, אבל חשוב מאוד שהבישול עם הקנאביס יהיה איטי. מריחואנה היא צמח שרגיש לחום חום נמוך יחסית "מפעיל" את החומרים הפעילים שבה וחום גבוהה יותר כבר עלול להרוס אותה לכן בשלו על חום נמוך ולמשך זמן ארוך.

תגובה אחת

השארת תגובה

*
*

הלו סטלן!
אתה לא מחובר למערכת...

ההתחברות למערכת מתבצעת באמצעות חשבון הטלגרם שלך: