ארנביב

בואו נדבר על דה קרבוקסילציה

עישון מריחואנה הפך בשנים האחרונות מתחביב ששמור לאנשים שנמצאים בשולי החברה לתחביב מקובל ונפוץ וניתן למצוא מעשני מריחואנה בכל חלקי החברה ובכל מקום בארץ. למרות השיפור הניכר בנושא הצריכה של קנאביס דרך עישון, בתחום האכילה הקנאביס לא זוכה להצלחה רבה

15 בנובמבר 2018

אחת הסיבות לדשדוש של תחום האכילים טמון בכישלונות שחווים סטלנים רבים בניסיונות הראשונים שלהם בבישול מריחואנה. הרבה פעמים כמות גדולה של חומר איכותי יורדת לטמיון ולא "משפיעה" כלל על המשתמשים, תוצאה זאת גורמת לרתיעה חזקה מאוד ולסירוב לנסות בפעם השנייה מחשש לאיבוד המריחואנה. חוסר ההשפעה של המריחואנה המבושלת קשורה לתהליך פשוט שיש צורך לבצע לפני כל בישול עם קנאביס. דה קרבוקסילציה או הסרת פחמנים. תהליך זה בעצם מפעיל את החומרים הפעילים בקנאביס והופך אותו מכזה שניתן לצריכה בחימום (עישון או אידוי) לפעיל באכילה.

איש עם מלא עשן על הפנים
מקור: unsplash

אז מה זה בעצם דה קרבוקסילציה?

רבים מכירים את החומרים הפעילים המפורסמים בקנאביס ה-THC וה-CBD. מה שרוב משתמשי הקנאביס לא יודעים הוא שהמולקולות האלה לא נמצאות בקנאביס בצורה הזאת, אלא בצורתם החומצית THCA ו-CBDA. במצב זה החומרים בפרח לא גורמים לתחושת ההיי האופיינית בעת השימוש. כדי לפתור זאת יש צורך בהפרדת אטום הפחמן (c) מהחומרים הפעילים שבפרח. ניתן לבצע הפרדה זאת על ידי חום או אור. לטבח הביתי אין אפשרות לבצע דה קרבוקסילציה באמצעות אור ולכן בכתבה זאת נתמקד בדרך השנייה, חום.

יאללה לעבודה

אז כמו שאתם כבר יודעים בשביל להפעיל את הקנאביס לאכילה צריך לחמם אותו בצורה רצופה ואחידה. יש כמה דרכים לעשות את זה, אבל הדרך הכי קלה ופשוטה היא באמצעות תנור או טוסטר אובן. בשביל התהליך הזה צריך: קנאביס, מספריים או גריינדר, ותבנית שטוחה. כמו כן כדאי מאוד שהיה לכם מד טמפרטורה לתנור, עולה בסביבות ה-30 ₪ והוא ישפר לכם את התוצאה בצורה ניכרת.

שורה תחתונה

קוססים את הפרחים לגודל בינוני-קטן (אפשר לראות בתמונה), ומסדרים אותם בצורה שטוחה ואחידה על התבנית. מחממים את התנור מראש לחום של בין 110-130. שימו לב! לעיתים קרובות מספר המעלות שכיוונתם בחוגה של התנור ורמת החום האמיתית בתנור לא זהות, לכן חשוב לחמם את התנור מראש ולבדוק שהחום בתוכו מדויק באמצעות מד הטמפרטורה. לאחר שהתנור התחמם מכניסים את התבנית למשך 20-30 דקות ותהליך הדה קרבוקסילציה שלכם הסתיים בהצלחה!

מד טמפרטורה

למרות שניתן לבצע את הדה קרבוקסילציה ללא מד טמפרטורה לתנור, לדעתי חשוב לקנות אחד כזה לפני הבישול. הסיבה לכך היא שלעיתים קרובות מספר המעלות המצוין על החוגה של התנור לא זהה לחום בתוכו. בתנורים ישנים ניתן למצוא פער של עשרות מעלות בין החוגה לטמפרטורה בתוך התנור באמת. פער זה עלול לגרום לשני תוצאות לא רצויות: אי הפעלת הקנאביס או שריפה של החומרים הפעילים בו. מד טמפרטורה לתנור שעלותו כ-30 ש"ח תפתור לכם את הבעיה ותאפשר לכם להוציא מהקנביס את כל החומרים הפעילים.

לא לטחון

לפני חימום הפרחים כדאי לקסס אותם, כדאי מאוד לא להפוך את הפרח לאבקה או לטחון אותו לחתיכות קטנות מידי. גריסה אגרסיבית מידי של הפרחים שלכם תגרום לכם שחלק מהחומרים הפעילים ישרפו כתוצאה מחום התנור.

לא לבזבז

אחת הסיבות לרתיעה של חובבי קנאביס רבים מתחום האכילים היא הפחד מבזבוז, כדאי שאת הבישול הראשון שלכם עם מריחואנה תעשו עם כמות קטנה של פרחים ובאיכות לא גבוהה במיוחד. כך תוכלו להימנע מבזבוז מיותר במקרה שמשהו בבישול התפקשש.

בזהירות ולאט

קנאביס זה חומר שצריך זמן, הדרך הטובה ביותר להכין אותו לאכילה היא באמצעות חום נמוך לשעות ארוכות. חום גבוה יפגע בפרחים שלכם ויוביל לתוצאות מאכזבות. בשלו בנחת וקחו את הזמן.

אין תגובות

השארת תגובה

*
*

הלו סטלן!
אתה לא מחובר למערכת...

ההתחברות למערכת מתבצעת באמצעות חשבון הטלגרם שלך: