לימונענע גרוס עם קנאביס

ארנביב

3 דברים שכדאי שיהיו לכם לפני שתבשלו קנאביס

כל מי שניסה בחייו אכילים איכותיים יודע שזה דבר ששווה לנסות. אכילת קנאביס לא מגיעה בליווי ריחות רעים, שיעולים ממושכים וסיכון גבוהה לסרטן הפה והריאות. ניתן לשלב קנאביס בכל מאכל החל מהפשוטים ביותר ועד למורכבים ביותר. כדי שניסיונות הבישול שלכם בבית יצילחו בצורה הטובה ביותר הכנתי את המדריך הבא 3 הדברים לקנות לפני שמבשלים עם מריחואנה.

15 בנובמבר 2018

בד לבישול

לבישול קנאביס שני שלבים עיקריים: דה קרבוקסילציה, שמעבירה את הצמח ממצב מוכן לעישון למצב מוכן לאכילה ושילוב של הפרחים בחומר גלם שומני או אלכוהולי, חומרים בהם המריחואנה מסיסה. בכדי לצלוח את השלב השני בבישול הקנאביס בדרך כלל יש צורך בבד בישול מסוג זה או אחר. מטרתו של הבד היא הפרדת הפרחים הלא נעימים לאכילה מחומר הגלם (לדוגמא שמן) במקביל הוא מאפשר לחומרים הפעילים בגראס לצאת אל אותו החומר גלם ולהפוך אותו למחוזק בוויד. גם במתכוני אלכוהול בד הבישול ממלא תפקיד חשוב, פשוט עוטפים את הפרחים היטב בבד הבישול ומניחים במשקה האלכוהולי בין 24 ל-48 שעות.

סיר לבן מרי

כפי שכתבתי בבישול המריחואנה שני שלבים עיקריים. השלב השני שמטרתו להעביר את החומרים הפעילים אל החומר גלם שנרצה לחזק יכול להיות בעייתי, זאת מכיוון שחום גבוה מידי עלול לגרום לשריפה של החומרים הפעילים בפרח ולהרוס את האפקט הממסטל שלו. לבעיה זאת יש פיתרון פשוט מאוד. שימוש בבן מרי. בן מרי היא טכניקה בבישול ובכימיה שבמהלכה מניחים כלי עם מים על האש ובתוכו כלי נוסף שבו מתבצע הבישול. שיטה זאת מאפשרת לנו לבשל בטמפרטורה נמוכה ויציבה ללא חשש מכך שנשרוף את הפרחים שלנו. כמעט בכל בישול של קנאביס יהיה שימוש בבן ממרי בצורה זאת או אחרת.

מד טמפרטורה לתנור

החלק הראשון בבישול המריחואנה, הדה קרבוקסילציה. מבוצע בדרך כלל באמצעות תנור או טוסטר אובן. בכדי לבצע דה קרבוקסילציה יש לפורר את הגראס ולחמם אותו לבערך 120 מעלות למשך כחצי שעה. פעולה זו חשובה מאוד בבישול הקנאביס וחובה לעשות אותה בכל בישול. בכדי לבצע פעולה זו בצורה יעילה יש צורך בחימום מדויק של הפרחים. הבעיה בתנורים ביתיים רבים היא שמספר המעלות המופיע בחוגה והחום האמיתי בתוך התנור לפעמים שונים אחד מהשני בעשרות מעלות. תופעה זאת עלולה לגרום לכך שהפרחים שבישלתם או ישרפו מהחום הגבוה או לא יופעלו בצורה לא יעילה בגלל החום הנמוך. ניתן לפתור בעיה זאת בקלות על ידי מד חום לתנור, עלותו של מד שכזה נעה בין 30-50 ש"ח ובעזרתו תוכלו לבצע דה קרבוקסילציה בצורה היעילה ביותר.

אין תגובות

השארת תגובה

*
*

הלו סטלן!
אתה לא מחובר למערכת...

ההתחברות למערכת מתבצעת באמצעות חשבון הטלגרם שלך: