מבט מאחורה על רכב שנוסע לאט

Arik Shainer

מנפצים את המיתוס: נהיגה תחת השפעת מריחואנה פחות מזיקה מאלכוהול

נהוג לחשוב כי נהיגה תחת השפעת מריחואנה מזיקה הרבה יותר מאשר נהיגת בשכרות. האמנם? על פי מחקר שנערך על ידי צמד חוקרים מאונברסיטה ניו יורק ותוצאותיו התפרסמו לאחרונה, התגלה כי נהיגה תחת השפעת מריחואנה בלבד שאינה בשילוב עם סמים אחרים מהווה סיכון לתאונה בשיעור של 0.8 אחוזים בהשוואה אלכוהול - שם הנתונים גבוהים פי כמה וכמה

17 בנובמבר 2018

על פי המחקר, צריכה של קנאביס בלבד בכמות קטנה שאינה בשילוב עם סמים כאלה ואחרים יוצרים סיכוי מזערי עד כדי לא קיים לתאונה בהשוואה לצריכת לאלכוהול. עוד גילו החוקרים כי השילוב הנפוץ ביותר הוא מריחואנה עם אלכוהול, שם הסיכון לתאונה הוא הרבה יותר גבוה בהרבה מכיוון שהאלכוהול נספג מהר יותר בגוף האדם ועולה במספר דקות בודדות למוח ואילו בקנאביס לבד לעומת זאת, ההשפעה על ראשו של הנהג פחותה בהרבה.

עוד הוסיפו החוקרים כי סטטיסטית, נהיגה תחת השפעת קנאביס בלבד נמצאת שווה ערך לסיכוי לתאונה אילו הנהג מדבר בטלפון הנייד שלו באמצעות דיבורית ללא שימוש בידיים – דבר שלעתים מסיח את דעתו מהנהיגה. במילים אחרות – מזערי עד לא קיים.

״הכל עניין של מדיניות״, כך מסכמים החוקרים, ומציעים כי נהיגה תחת השפעת קנאביס תיחשב לעבירת תנועה קלה בלבד, במקום המצב כיום שבו צריכת קנאביס ועלייה למושב הנהג נחשבת כעבירה פלילית לכל דבר ועניין. זאת, כמובן, בהנחה שהנהג לא ביצע עבירות נוספות ולא שילב את הקנאביס עם חומרים אחרים או אלכוהול.

אין תגובות

השארת תגובה

*
*

הלו סטלן!
אתה לא מחובר למערכת...

ההתחברות למערכת מתבצעת באמצעות חשבון הטלגרם שלך: