רחוב בלונדון

Arik Shainer

האם אנגליה תאשר את השימוש במריחואנה?

לאחר שבקנדה אימצו את רעיון המריחואנה, שלמעשה חיקתה את אורוגוואי שהייתה למדינה הראשונה שהפכה את כל נושא הקנאביס לחוקי במדינתה, נראה כי גם הממלכה המאוחדת בדרך לשם. בדיוק כמו בארץ, הדבר דורש לא מעט בירוקרטיה וישנם לא מעט מתנגדים, אך כפי הנראה לא ממש תהיה להם ברירה

19 בנובמבר 2018

בחור עם שיער ירוק מעשן באנג
בחור מעשן באנג. מקור: Pixabay

על פי הדיווח, כ-7 אחוזים מאוכלוסיית אנגליה משתמשת בקנאביס. במספרים, מדובר בכ-2 מיליון מתושבי המדינה, מה שהופך את השימוש לדי פופולרי בעיקר בקרב גילאי 16 עד 59. נציין כי עתה העונש המירבי על מכירת הצמח הירוק והפצתו בממלכה המאוחדת מסתכם בכ-14 שנות מאסר.

לפי שעה מרבית המפלגות הגדולות (השמרנים ומפלגת העבודה) פוסלות את הרעיון על הסף, אולם לאחרונה החלו להישמע גם קולות אחרים במדינה ואף יצאו בקמפיין הדוגל בהפיכתו של המריחואנה לחוקית. שתי המפלגות היחידות שבינתיים תומכת ברעיון הן מפלגת הירוקים (סטייל עלה ירוק), והדמוקרטים הליברים כשאליהן הצטרף לאחרונה גם סטיב רולס, מומחה לחקר הסמים במדינה.

״בסופו של יום לא תהיה לאנגליה ממש ברירה וכל נושא המריחואנה יהפוך לחוקי״, כך טען. עוד הוא הוסיף כי הממלכה המאוחדת בכללותה ״צריכה לחשב מסלול מחדש״, כהגדרתו, מה שעשוי גם להוריד את אחוזי הפשיעה במדינה. ״כמובן שזה לא יקרה בתווך זמן הקרוב״, כך אמר, אך ציין כי להערכתו יידרש לאנגליה חמש שנים על מנת להצטרף למדינה מצפון ודרום אמריקה.

אין תגובות

השארת תגובה

*
*

הלו סטלן!
אתה לא מחובר למערכת...

ההתחברות למערכת מתבצעת באמצעות חשבון הטלגרם שלך: