מבשלים שמן קנאביס במטבח

המבשר

הפעם הראשונה שבישלתי קנאביס ומה שלא מספרים לכם

אתם באמת לא יודעים מה אתם עושים; זה בכלל היה רעיון של מישהו אחר; אוכלים את הראש ולא קנאביס; פדיחה אם אחרי כל הטקס, ההדר וכיבוי הנרות, העוגה שהכנתם לא תמסטל זבוב

27 בדצמבר 2018

בטח קראתם מה שחברי ריצ׳רד כתב על ביצי הזהב שמטיל אווז תיירות הקנאביס בכלכלת קולרדו. אם לא, תעשו זאת.  בין שורות הכתבה מתחבא לו ענף צרכני האכילים.

בעוד אוכלים את הראש על תהליך הלגליזציה ומאבקים תקשורתיים סמי פוליטים הלגליזציה כבר כאן. רק ביום ראשון, ה 15 אמצע דצמבר, המשרד לביטחון פנים יישר קו והסכים לפקח על תעשיית הקנאביס בארץ כשהמטרה היא ייצוא, כל עוד אנחנו מדברים על קנאביס רפואי, תכשיריו ומוצריו. קנאביס לשעות הפנאי יוק, גּוּרְנִישְׁט מיט גּוּרְנִישְׁט, שום כלום. עוד חזון למועד ליום שנראה פה חנויות שימכרו שוקולד וסוכריות עם קנאביס.

לבינתיים, אזרחי ישראל, צרכני הפנאי תמשיכו להיות עבריינים מועדים ואנשי שוליים ואם חפצה נפשכם במעט מרגוע ועוגיית חשיש תצטרכו לעשות זאת בעצמכם.

מקרר מלא בחמאת קנאביס תוצרת בית
צילום: פרטי

הדרך הפשוטה

יש מדריכים ב-youtube ואתרים יעודיים שילוו אתכם שלב שלב ותמיד, למען האנושיות, אפשר לשאול את ערוץ האכילים הטבעוני בטלגראס. אבל מה שלא מספרים לכם בדפי המתכונים ובמדריכי היוטיוב המצוחצחים, זה שאתם תפשלו והם לא יהיו שם כדי לאסוף את השברים. אין דרך לעקוף את זה. אתם תפשלו. אז הכנו רשימה של כל שלבי הכשלון הצפויים לכם והדרכים להתמודדות.

החרדה שאתם לא יודעים מה אתם עושים

אתם באמת לא יודעים מה שאתם עושים ולכן תפשלו. כשאתם באים להכין שמן, חמאה או חמאת קוקוס ואתם לא רגילים לעבוד במטבח, סביר והפקפוק יכרסם בכם. העצה שלנו- תקחו חבר לדרך, הכי טוב חבר שכבר היה שם. בגלל שתרבות הצריכה בארצנו היא באנג ולפח סביר וגם חברכם שהיה שם לא ממש יכול לעזור או לסייע. אבל כשאתם יושבים בחושך לבד הכי טוב זה בצוותא. תזמינו חבר שף.

החרדה שבזבזתם הרבה כסף ואתם הורסים חומר טוב

ההרפתקה הזו שהתחילה כרעיון של מישהו אחר בערב הזוי, היא שלכם עכשיו. וכשאתם ניגשים למסע קניות כלי מטבח תזכרו שהיעד הוא הכנת עוגה למסיבת יומולדת של חברה או חבר, אולי פנקייקים לשבת בבוקר. כך כאשר אתם באים לרקוח את השמן חמאת הקוקוס או החמאה ואתם לא בטוחים בכלל במה שאתם עושים תזכרו שיש מטרה נעלה גדולה מכם.

האם אני עוקב אחר המתכון הנכון

לא תדעו. אין שום דרך שתדעו אלא אם עשיתם את זה קודם. תקחו את זה ברצינות הראויה. תקנו מד חום שלא תשרפו, תשתמשו בסיר שווה עם תחתית כפולה ואש קטנה או בבן מרי. אולי הוספתם יותר מדי מים וישארו לכם מי תהום בתחתית הכלי. תזכרו שאתם מתעסקים בשמן רותח שיכול להשפך, תנעלו נעליים. תקנו חמאה טובה, לא את הצהובה הזולה ותקנו הרבה. תקנו תפזורת ולא את גרם הזהב. תחשבו איך אתם רוצים לאכסן. תשקיעו. זהו עברתם שלב, עידן חדש נפתח בפניכם. אתם לא עוד עבריין מועד או אנשי שוליים, אתם קונדיטורים.

הרסתי מה עכשיו

לא הרסתם, סתם הלחצתי, הכל טוב.

גם אם הטקסטורה לא אחידה או נשארו לכם מי תהום, אפשר לתקן. זה כמו מרק תפל שהכנתם. כל מה שצריך זה הגיון בריא והבנה בבישול. אם שרפתם, תיזרקו ותתחילו מהתחלה. זו חוויה.

האם זה בכלל ממסטל

זו פדיחה אם אחרי כל הטקס, ההדר וכיבוי הנרות, העוגה שהכנתם לא תמסטל זבוב. מה שבאמת אתם צריכים לשאול: האם זה ממסטל יותר מדי ולא פחות מדי. אחת הדרכים הבטוחות יותר היא להכיר את הגראס שאתם עתידים לבשל, הסטלה לא תהיה אחרת. היא תהיה שונה, ארוכה יותר ועמוקה יותר. לא אוכלים על בטן מלאה וגם לא על ריקה. דרך אחרת אחראית פחות, היא לתת לחברים, צרכנים כבדים מכם, כמות חמאה ולקבל דיווח מלא.

כשאתם מכינים חמאה עם קנאביס לבישול תזכרו שיש דבר גדול מכם, עוגה לחבר ושינוי תרבות הצריכה של הגראס בישראל. תרבות הבאנג ולפח חלפה לה, אל תשארו מאחור. הלגליזציה פה ולדרך שבה קהילת הצרכנים תתנהג יש חשיבות מכרעת בשנים הקרובות. צרכנות נבונה לא מסתכמת במחיר הכי טוב למוצר, היא גם אומרת שלא תאביסו את עצמכם ותצרכו במידה ובאופן מושכל.

אין תגובות

השארת תגובה

*
*

הלו סטלן!
אתה לא מחובר למערכת...

ההתחברות למערכת מתבצעת באמצעות חשבון הטלגרם שלך: