מקבץ לוגואים של קבוצות שונות בטלגראס

המבשר

"2018 הייתה מדהימה, 2019 תהיה מדהימה יותר"

מדי חודש יש עשרות אלפי ביקורות של לקוחות על סוחרים. בעתיד הלא רחוק כל מודעות הסחר בלחיצת כפתור על פי מיקום. טלגראס מהווה בית לקהילת תרבות הקנאביס הגדולה בישראל. מגדלת, מפתחת, משחקת, מאיידת ופועלת במלוא הקנאביס קדימה. מי שאמר שסטלנים לא יעילים שיכנס לטלגראס

10 בפברואר 2019

מאז שפלטפורמת הטלגראס עלתה לאוויר אי שם במרץ 2017, הספקנו המון. חוללנו מהפכה אמיתית בישראל בשוק הקנאביס, המחירים ירדו והאיכות עלתה, שינינו את חוקי המשחק. הכל קרה בזכות מאות הפעילים, המתנדבים והעובדים במערכת שכבר כמעט שנתיים עובדים ללא לאות על מנת להנגיש את צמח הקנאביס לכל אזרח ואזרח בישראל.

 

שמעתם על מהפכת הקניות באינטרנט? גם אנחנו

בשנת 2019 אף אחד לא צריך לקנות חתול בשק און ליין ואחר כך להתבאס. בטח שלא קנאביס. מהפכת צרכנות הקנאביס שטלגראס הביאה לעולם לא נגמרת בזמינות והורדת מחירים, היא ממשיכה לחוכמת המונים ולפיתוחים טכנולוגים. עשרים אלף ביקורות של לקוחות על סוחרים הגיעו לצוות טלגראס מדי חודש. 248,462 בני אדם שרכשו קנאביס בטלגראס מילאו חוות דעת וביקורת על סוחרים מהם קנו.

תשאלו את עצמכם, כמה ביקורות אתם כתבתם אחרי שקניתם מצלמה או מכונת כביסה? מצד שני, כמה ביקורות אתם מוכנים לקרוא כדי לקבל בדיוק את המריחואנה שהזמנתם אצל סוחר אמין? נעשה את זה פשוט, אם לסוחר יש 987 ביקורות בסה״כ, 82 ביקורות בחודש האחרון והוא ממוקם במקום השלישי, מתוך 13,246 סוחרים פעילים באזור, אתם רוצים להיות איתו בקשר. מתחת לכל מודעת פרסום של סוחר יש את האפשרות לבדוק ולראות ביקורות. רק ללחוץ על הכפתור ותעברו לבוט הביקורות, לחצו על Start והנתונים יופיעו.

 

גרף עמודות שמראה כיצד תושבים מכל עיר בישראל מדרגים את סוחר הקנאביס שלהם
עד כמה אתה מרוצה מהסוחר המקומי שלך? נתונים לשנת 2018

טלגראס היא רובוט, תשחקו איתו

שיקרתי, טלגראס היא לא רובוט – היא רובוטים בתוך יישומון טלגרם, לכן נקרא להם בקיצור ׳בוט׳. מלך מלכי הבוטים, בוט הגזע, עובר שינוי. בעתיד הלא מופרך, כל מודעות הסחר יגיעו אליכם בלחיצת כפתור על פי מיקום וללא הצורך לחפש בערוצים חיצוניים.

אם היום אתם אומרים שלום לבוט הגזע ומשם עוד ארבע חמש לחיצות עד שתגיעו לערוץ הסחר המקומי שלכם, ושם למצוא מתוך מאות מודעות פרסום את המודעה המתאימה לכם, בזמן הקרוב תוכלו לסמן מיקום ולקבל את הפרסום הכי רלוונטי בכל מקום בארץ. לפני שתאשימו אותנו בצוקרבריות, נתוני המיקום ידועים רק לטלפון שלכם. לא אכפת לנו איפה אתם, אכפת לנו מכם. הנתונים האישיים שלכם לא נמצאים בתכנית העסקית שלנו.

נקלעתם למסיבה מחוץ לעיר ולא נעים לכם לבוא בידיים ריקות? כנס סחים מקצועי בצפת? אתם לא רוצים לנהוג עם קנאביס עליכם? מעולה מצאנו פתרון, וכדי להשלים את המלאכה, מודעות הסחר יהיו בפורמט אחיד ונוח לעין. הזן, הכמות, המחיר, התמונה כולם יהיו בתבנית אחידה. זה על מנת להקל על המערכת לנטר את המודעות הפסולות ולמנוע ניסיונות למכור חומרים ומוצרים שלא מורשים אצלנו.

יש אפילו קבוצת משוררים, מוזמנים לקחת חלק

בגדול, טלגראס מתחלקת לקבוצות ולערוצים. בכל קבוצה וערוץ סחר יש פוסט נעוץ שם כתובות ההנחיות והכללים לערוץ או לקבוצה הספציפית. בערוצים מתפרסמות הודעות ואתם לא מגיבים. ככה זה ערוצים, נותנים לך להסתכל אבל לא לגעת. בקבוצות אתם מנהלים את השיח. יש קבוצות לפי אזור ויש קבוצות לפי תחומים, יש קבוצות "יד שנייה והחלפות", בהם קנאביס הוא מטבע סחר לגיטימי. אבל ברוב הקבוצות לא מתבצע סחר, אלא אם כתוב אחרת בפוסט הנעוץ. יש את ערוצי הכיוונים בהן הודעות הסחר, יש ערוץ סטטיסטיקות טלגראס אם מישהו רוצה לעשות מחקר ויש ערוץ ׳משחקי הפאף׳, שם מארגנים משחקים שונים כמו  "#פרח_העונה" או "חפש את המטמון", וכולם יכולים לקחת חלק ולנסות לזכות בפרסים.

ערוצים נוספים שמומלץ לזפזפ אליהם הם ערוצי יומני גידול, שזה כמו "האח הגדול" לקנאביס. אם אתם מחפשים לקבל השראה ולהבין את הרמה והמגוון, תלחצו על כפתור ענף המגדלים בבוט הגזע, ושם בחרו ב׳רשימת יומני גידול׳. אתם תמצאו יומן מצולם של גידול צמח הקנאביס החל מסחבק שמגדל עציץ בגינה, עובר בגברת צעירה שמגדלת מבחר זנים בחממה ביתית חמודה, וכלה בגן מרתף צמחי קנאביס עם מערכת השקייה וניתור לחות וטמפרטורה מרשימה. הכל מצולם וגלוי לסקרנותכם המלאה. לא משנה לאיזה יומן גידול תכנסו, אני בוחר לפי הכותרת והתמונה. תכנסו לכמה וכבר תבינו לבד.

 

תמונה של אוהל גידול עם צמחי קנאביס בוגרים בשלים לקטיף
רוצים גם? מתוך יומן גידול מוצלח במיוחד

קהילה שיתופית מלוכדת סביב תרבות צמח הקנאביס

מעבר לפלטפורמות הערוצים והפעילות המאורגנת של טלגראס, יש את חיי היומיום. והם מתרחשים בקבוצות, שם עובר הידע, הניסיון. הדרך שלנו לבנות תרבות קנאביס ישראלית, חיה ופורחת בלי התערבות חיצונית. בישראל אין מסורת מוכרת פרט לסיפורי סטלנים שנשברו על ספה בקופי-שופ באמסטרדם וחזרו לספר. בישראל גם אין פיקוח על זנים או הכוונה לצריכת קנאביס נבונה, אין כללי עשה ואל תעשה פרט לחוק שאוסר כל עיסוק בצמח הקנאביס, אלא אם הוא למטרת ייצוא מוצרים רפואיים והשקעות במניות.

תנו לי לומר את זה בפה מלא, תרבות צמח הקנאביס לא נגמרת בהתארגנות ומאנצ׳ מול הטלוויזיה. בכל קבוצת טלגראס, לפחות בקבוצות התחומים, יש חברים פעילים בעלי ניסיון. הם היו שם שנים במחשכים, סיפרו רק לחברים הטובים והיום הם זורחים באור יקרות חולקים ידע וניסיון. יש את החברים הפעילים שרק אתמול בקעו מהביצה והם מנסים, בוחנים גבולות, עושים ניסויים וחוששים. אם אתם מאלה, תמצאו בקבוצות אוזן קשבת, הדרכה או סתם הזדהות. זה העניין, קהילה קיימת איפה שאנשים לוקחים חלק, יוצרים אותה וממלאים אותה בתוכן.

ידע, כמו זרע, כמו בוט הגזע של טלגראס, לא שווה הרבה כשהוא יושב במגרה בחושך לבד בלי שאף אחד ישחק איתו. לא משנה כמה טלגראס תתאמץ ותעשה שמיניות באוויר לעודד אנשים לקחת חלק, אם אתם רוצים תרבות צריכה נבונה – קחו חלק, כי אי אפשר להחליף את הרצון החופשי ואת רוח היצירה של חברי הקהילה. אבל טלגראס כן מאפשרת סביבה בטוחה. בשנה האחרונה נוספו עוד מאה איש לצוות הניהול של טלגראס. הנוכחות הגבוהה מאפשרת לאמת ביקורות, לטפל בפניות במהירות ולנטר את השיח בקבוצות באופן אפקטיבי נגד שפה גסה, הודעות סחר שלא במקומן ובכלל, כל חריגה מכללי הקבוצה תביא למחיקת ההודעה. ואם מדובר בשור מועד, לאחר כבוד יראו לו את הדלת.

 

לא תמיד הכל עובד כמו שצריך ויש מי שמחפש לנצל הזדמנויות

בשנה האחרונה נסגרו 5414 תיקי עוקץ על ידי צוות טלגראס. אנחנו יודעים שלא כל העסקאות נגמרות בצורה שחשבתם שתגמר. אם שלמתם מחיר הגון תמורת קנאביס טוב ורכשתם קנאביס ירוד, לא כמו שפורסם על ידי הסוחר, טלגראס מבקשת ממך לפתוח תלונה כמה שיותר מהר מרגע העסקה ולא להשתמש בקנאביס פרט לטעימה (0.3 גרם מקובל מבחינת צוות עוקץ). טלגראס ערבה לעסקאות שמתרחשות במסגרתה בין אם אתה לקוח או סוחר. אבל שימו לב- ותראו את זה חוזר בקבוצות, לא לחפש כיוונים בקבוצות ולא להתארגן דרך סוחרים לא מאומתים של טלגראס!

איך יודעים שהסוחר לא מאומת? קל. כל מי שפנה אליכם אקטיבית אינו סוחר מאומת של טלגראס. כל מי שאינו מפרסם בערוץ הסחר אינו סוחר מאומת. אתם תראו בפוסטים הנעוצים של הקבוצות קישורים לערוצי הכיוונים ואזהרות כמו לא לפרסם בקבוצה שאתם מחפשים להתארגן כי זה פותח פתח לאנשים זרים לפנות אליכם בהצעות שטלגראס לא יכולה לגבות ולא תתערב במקרה של עוקץ. המלצה שלי, אם פנו אליכם בהצעת התארגנות – חסמו את הפונה ושלום על ישראל.

בערוץ הסחר של יהודה ושומרון לדוגמא תמצאו אזהרת מסע:

מערכת טלגראס אינה אחראית על רכישת שקיות רפואי אטומות או כל רכישה שהלקוח אינו יכול לבדוק את הסחורה בזמן הקניה. הסיבה היא זיופים שמבוצעים בדרך הזאת. בעבר אולי ״רפואי״ היה נחשב לטוב ביותר אבל העבר נשאר בעבר והיום המצב התהפך וחומר ״רפואי״ הוא כבר לא הדבר הכי טוב בשוק, וגם הזיופים לא. שימו לב כי מערכת טלגראס לא תוכל לעזור למי שנעקץ בקניה כזאת.

עשו לעצמכם כלל אצבע – אתם הם אלה שפונים לסוחר אחרי שבחנתם את ההיצע בערוץ הכיוונים וקראתם ביקורות. שוב, בחנתם את הסחורה, שילמתם עליה והתאכזבתם? תפנו למערכת עוקץ ותתפלאו כמה מהר העולם יחזור למסלולו.

 

צילומי מסך של התכתבויות עם אנשים שנעקצו ומודים למנהלים של טלגראס על שעזרו להם ופתרו להם את הבעיה
הפידבקים תמיד מרגשים אותנו. צילום מסך מתוך "קיר התהילה של טלגראס"

ומה צופן העתיד? הייטק ירוק

ניסיתי לסכם לכם את פעילות טלגראס בשנת 2018 ורק גרדתי את הקרחון, אני מתנצל בפני מנהלי אגפים שלא קיבלו התייחסות רחבה. הבנתי שהרבה אנשים רואים בטלגראס מכונה פשוטה לסחר קנאביס, אבל האמת שהיא מכונה מורכבת וצריך להסביר אותה.

צד הקהילה חשוב לא פחות מאבטחת והסדרת הסחר. הרעיון המרכזי שעומד בבסיס הפעילות הוא הנגשת צמח הקנאביס, על מוצריו, השפעותיו ופריחתו לכל מי שרק יבקש להתעניין. מצד אחד מסדירים את השיח בקהילות (הבנתם, זה כפל לשון-לא מצחיק אני יודע) כדי לתת מקום לתרבות קנאביס לשגשג, זו הירושה לדורות העתיד. מצד שני אנו מפתחים כל הזמן לטובת הלקוח ולטובת המערכת, ומייצרים נכסים טכנולוגים בתחום האבטחה בתוך מערכת טלגרם. הייטק ירוק יעני.

מה עוד מצפה לנו? בזמן הקרוב אימותי הסוחרים של טלגראס יעברו למערכת זיהוי פנים. דעו שאתם נמצאים בידיים טובות. הפיתוחים הטכנולוגים, שבטח ימכרו למיקרוסופט, כבר הוכיחו שסטלנים פרודוקטיבים למרות מה שסופר לכם. כדרך כל מערכת ופלטפורמה בתחום מתפתח, טלגראס עושה שינויים, תוך כדי תנועה ובסביבה משתנה. אם יש לכם הצעות, פנו בבוט הפניות. הדרך ללגליזציה עוברת ביותר מתחנה אחת. יש מי שמחוקק חוקים, על נייר בספר החוקים, ויש מי שלוקח חלק בקהילה – טלגראס נותנת מקום לנורמות חדשות לצמוח. עשו בזה שימוש נבון כי איפה שאין רגולציה אנחנו נמצאים. ואיפה שמחפשים עצה ועידוד אנחנו שולטים. מיגרנו את היובש, הפרחנו את השממה.

תגובה אחת

השארת תגובה

*
*

 • אין על טלגראס ! 💚
  ההתנהלות שם כלכך מקצועית,
  אם זה הצוות שנותן מענה כמעט בהכל
  לנו הסוחרים ולכם הקונים.
  תמיד יש מענה ותשובות להכל מהכל!

  אם זה התקדמות ושינויים שקורים כל הזמן – לטובה !

  פשוט כייף לי לכתוב את זה ולהיות חלק מטלגראס

  So proud 😉

הלו סטלן!
אתה לא מחובר למערכת...

ההתחברות למערכת מתבצעת באמצעות חשבון הטלגרם שלך: