טלגראס היא פלטפורמה דיגיטלית למסחר בקנאביס, שנולדה מתוך צורך ממשי של הציבור בישראל להנגשת צמח הקנאביס ומוצריו, בכל מקום ולכל אחד. מאז השקתה במרץ 2017, חוללה טלגראס מהפכה אמיתית ושינתה את שוק הקנאביס המקומי, צברה פופולריות רבה ואף שלחה ענפים אל מחוץ לגבולות המדינה.
פסטיגראס 2018
פסטיגראס 2018

למה הוקמה טלגראס?

שנים ארוכות של ניסיונות כושלים לקדם שינוי חקיקה בצינורות המקובלים, הביאו להבנה שבמדינה שסועה פוליטית ומוכת בירוקרטיה ושחיתות ממסדית כמו ישראל, הלגליזציה לא תגיע מסיסמאות והבטחות ריקות של פוליטיקאים שמעוניינים רק בקידום עצמם, אלא דרך העשייה שלנו, האזרחים ה"פשוטים". במקום לחכות למקבלי ההחלטות שיפעלו למעננו, בטלגראס החליטו לקבוע את העובדה הראשונה בשטח, צעד ראשון במסע לשחרור הצמח.

אז איך הכל התחיל?

עמוס דוב סילבר
עמוס דוב סילבר. מקור: עמוס דוב סילבר

האב הרוחני של טלגראס הוא עמוס דב סילבר, מפעילי הלגליזציה הראשונים והבולטים בארץ.

בתקופה שלפני השקת הפלטפורמה, נידב עמוס את דף הפייסבוק האישי שלו לטובת מכירה וקניה של קנאביס, מתוך רצון לסייע בהנגשת הצמח לצרכנים (ביניהם חולים רבים שהיו זקוקים לצמח כתרופה אך לא קיבלו הכרה מהרשויות). השמועה עשתה לה כנפיים ועד מהרה נאלץ עמוס להתמודד עם מאות ואלפי פניות פרטיות. כשהבין שהדף הפרטי שלו לא יספיק, גייס כמה חברים מתחום מערכות המידע ופעילות המסחר הועברה לאפליקציה טלגרם, המאפשרת העברת מסרים מוצפנים מקצה-לקצה.

כך בעצם נולדה טלגראס, ששמה נוצר מצירוף המילים "טלגרם" ו"גראס".

מה אנו מציעים?

טלגראס מאפשרת רכישה נוחה, מהירה ובטוחה של קנאביס ומוצריו.

נכון לתחילת 2019 (תוך פחות משנתיים להיווסדה) מנתה טלגראס כ-4,000 סוחרים פעילים, שמספקים סחורה איכותית ומגוונת לכ-200,000 צרכנים.

היקף הפעילות הגבוה וניהול ארגוני נכון, כבר הביאו לצניחה של עשרות אחוזים במחירי הקנאביס בארץ, לצד עליה מורגשת מאוד באיכות ובמגוון.

גם רמת השירות עלתה פלאים, תודות למערכת המשוב הידידותית והיעילה של טלגראס, המעודדת מתן ביקורת על החומר ועל חוויית הרכישה ומאפשרת דיווח על תקלות, ניסיונות עוקץ, הטרדות מיניות או כל בעיה אחרת שהצרכן ו/או הסוחר נתקלים בה במהלך ביצוע העסקה.

בנוסף, טלגראס מקיימת מערך אבטחה קפדני ביותר, הן ברובד הוירטואלי והן ברמת ביצוע העסקה בשטח.

למה אתר?

פסטיגראס 2018
פסטיגראס 2018

אתר האינטרנט של טלגראס הושק ב-1 בינואר 2019, על מנת להנגיש לציבור המקומי מידע ותכנים איכותיים בתחום הקנאביס, לפרסם אירועים מיוחדים בהפקת הארגון, להניע ולתמוך בפעילות אקטיביסטית לקידום לגליזציה ולהוות בית חם ובסיס תומך לקהילת חובבי הקנאביס ותומכי הלגליזציה בישראל. כמו כן, האתר משמש כשער הכניסה הראשי לבוט הגזע ולשאר הקבוצות בקהילת טלגראס.

למה רשת חברתית?

במהלך העבודות על האתר, התגבשה בקרב קהילת טלגראס ההבנה שעצמאות בהעברת מידע ותכנים אינה מספיקה ושעל מנת לטפח ולקיים קהילה חזקה ומלוכדת יש צורך גם ברשת חברתית עצמאית, אשר תהיה בלתי תלויה בגורמים חיצוניים. לשם כך נוספה לאתר פלטפורמה חברתית מלאה, המאפשרת יצירת פרופיל אישי, הוספת חברים, שליחת הודעות, יצירת קבוצות, עדכונים קהילתיים וכו'.

ומה הלאה?

אנו בטלגראס מאמינים כי הדרך ליצירת מציאות חדשה היא לקבוע את העובדות בשטח. מספיק חיכינו לשווא לפוליטיקאים ולפקידים שיחליטו עבורנו, עכשיו זה הזמן שלנו לעשות!

כמו צמח הקנאביס המופלא, שלמרות כל הנסיונות הממוסדים לעקור ולמגר אותו מהחברה האנושית, ממשיך לפרוח ביתר שאת, להעשיר את חיינו ולרפא את מכאובינו, כך גם קהילת טלגראס תמשיך לצמוח, לשגשג ולמצוא פתרונות יצירתיים לכל מכשול שיקרה בדרכנו, עד שננצח במאבק לשחרור הצמח.

המהלך שהתחלנו כבר מהדהד והביא לשיפור משמעותי בחייהם של מאות אלפים בישראל. מה שהיה קשה להשגה לפני שנים בודדות, היום נגיש לכל אחד. מה יהיה עוד שנה? הצטרפו אלינו ויחד נוכיח שהשמים הם הגבול!

הלו סטלן!
אתה לא מחובר למערכת...

ההתחברות למערכת מתבצעת באמצעות חשבון הטלגרם שלך: